Kursy grupowe

Grupowe kursy języka angielskiego
 
Co dokładnie dzieje się na kursie angielskiego Metodą Callana i jak to działa?

1) Nauczyciel zadaje Ci pytania
Książki oparte na Metodzie Callana są pełne pytań. Każde pytanie ma za zadanie abyś ćwiczył nowe słowo w języku angielskim, wyrażenie lub fragment gramatyki. Nauczyciel stoi i zadaje pytania uczniom, odpowiadają jeden po drugim. Nigdy nie wiadomo, kiedy nauczyciel zapyta Cię, więc zawsze jesteś skoncentrowany na tym co on mówi. Kiedy jeden uczeń zakończy odpowiadanie na jedno pytanie, nauczyciel natychmiast zaczyna zadawać następne pytanie drugiemu lub osobie pytanej przed chwilą.

2) Nauczyciel mówi szybko
Nauczyciel na lekcji Metodą Callana mówi szybko. To dlatego, że w prawdziwym świecie, to jest naturalne, aby szybko mówić. Jeśli chcesz zrozumieć normalny/ angielski, którego używa się zwykle na ulicach, w programach telewizyjnych, audycjach, na filmach i życiu codziennym, musisz ćwiczyć słuchanie szybkiej naturalnej angielskiej mowy i być w stanie zrozumieć ją bez tłumaczenia wpierw na swój język ojczysty. Ta idea, aby przestać wreszcie tłumaczyć wszystko na język ojczysty stanowi sedno w Callanie. Dzięki temu rozpoczyna się u ucznia proces myślenia w języku angielskim.

Ponadto, nie chcemy, abyś zatrzymywał się i myślał o stosowaniu prawidłowej gramatyki podczas mówienia. Chcemy abyś mówienie po angielsku traktował jako odruch, instynktownie. I nie martw się o błędy, które popełnisz. Będziesz, naturalnie, robił wiele błędów podczas lekcji angielskiego, ale nasi lektorzy skorygują je szybko. Kiedy będziesz już w domu, to oczywiście pomoże, jeśli zaczniesz czytać nasze podręczniki do angielskiego, zaczniesz myśleć o gramatyce, będziesz studiował słownictwo tam zawarte, i robił generalnie to wszystko, co uczniowie języka zwykle robią w domu – ale lekcje angielskiego z nami są po to, aby ćwiczyć słuchanie i mówienie po angielsku z książek zamkniętych!

3) Nauczyciel powtarza pytanie dwa razy i pomaga w odpowiedzi
Na lekcji, nauczyciel angielskiego mówi szybko, więc powtarza pytania dwa razy. W ten sposób, masz kolejną szansę, aby ponownie się wsłuchać w głos lektora, jeśli nie zrozumiałeś wszystkiego za pierwszym razem.

Nauczyciel natychmiast podpowiada Ci początek odpowiedzi. Dlatego, aby pomóc (i "popchnąć" Ciebie), abyś natychmiast rozpoczął mówienie. Jeśli nauczyciel nie "popchnąłby" Cię, dając Ci początek odpowiedzi, mógłbyś zacząć myśleć za dużo, i automatycznie tłumaczyłbyś pytania oraz odpowiedzi na swój język ojczysty. Gdy będziesz udzielał odpowiedzi nauczyciel będzie mówił wraz z Tobą. Jeśli zapomnisz słowa lub nie jesteś pewien, co powiedzieć, zawsze usłyszysz następne słowo lub dwa podpowiedziane przez nauczyciela. Należy powtórzyć je po nauczycielu, ale natychmiast spróbować dalej mówić samemu, aby móc kontynuować mówienie. Lektora można naśladować wyłącznie w zupełnie wyjątkowej sytuacji - kiedy nie będziesz mógł kontynuować samemu. W ten sposób staniesz się bardziej pewny siebie i szybciej się nauczysz języka angielskiego. Nigdy po prostu nie czekaj na pomoc, staraj się mówić samemu, w ten sposób szybko poprawisz swój angielski!

4) Odpowiedzi pełnym zdaniem, z tą samą gramatyką, co w pytaniu
Chcemy, abyś podczas zajęć ćwiczył cały czas swoje mówienie w języku angielskim, dlatego używaj tej samej struktury gramatycznej, która padła wcześniej w pytaniu. W ten sposób nie odpowiadasz tylko na pytanie; gdyż jednocześnie ćwiczysz mówienie pełnymi zdaniami wraz ze słownictwem i gramatyką, którą potrzeba się nauczyć.

5) Korekta przez imitację
W metodzie Callana, nauczyciel koryguje wszystkie Twoje błędy już w momencie kiedy je popełniasz. Nauczyciel koryguje Cię naśladując (kopiując) Twój błąd, a następnie mówiąc poprawną formę słowa. Na przykład, jeśli powiesz: „He come from Britain”, lektor szybko powie „not come – comes”. Ta korekta przez naśladownictwo pomaga usłyszeć różnicę między Twoim błędem a właściwą formą angielskiego. Należy natychmiast powtórzyć poprawne słowo i kontynuować dalej zdanie. Nauczysz się wiele podczas takich korekt swoich błędów, a ciągłe poprawianie sprawi, że osiągniesz znaczący postęp.

6) Skrócone formy
Na lekcji nauczyciel używa skróconych form. To dlatego, że naturalne jest używanie skróconych form w mówionym języku angielskim i trzeba nauczyć się je rozpoznawać i rozumieć. Ponadto, jeśli chcesz brzmieć naturalnie, kiedy mówisz, musisz nauczyć się jak je stosować w zdaniach i pytaniach.
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje  polityka prywatności